widget nedir

widget nedir?

widget+nedirWidget Nedir?
Widgetler telefonunuzun ana bekleme ekranında çalışan küçük ve kullanışlı uygulamalardır.
widget nedir a) Widgetlerin Uygulamalardan ne farkı var?
Widgetler bir kere ana ekrana eklendiği zaman kapatılıp açılmasına gerek olmayan sürekli baktığınızda göreceğiniz telefonu kapatıp açtığınızda dahi otomatik olarak açılan işlemiciyi ve ram i fazla yemeyen ufak uygulamalardır.
widget nedir b) Samsung Bada indirdiğim widgeti nasıl aktif ederim? widget nasıl açılır?
Widgetinizi telefonunuzun samsung apps uygulamasından indirdiyseniz ana bekleme ekranınızın sol üst köşesinde gri üstüne beyaz Widget yazısına parmağınızla dokununca alt tarafta telefonunuzda yüklü widgetler çıkar onlardan istediğinizi parmağınızla tutup ekrana çekerseniz. widgeti açmış yani çalıştırmış olursununuz.(bada widgeti bulamıyorum, widgetler nerede yüklü diyenlere özel açıklama) Ana ekrana 2 tane Widget ekleyemiyorum nasıl eklenir? Widgetlerinizin boyutları büyükse 2. bir ana ekran oluşturmanız gerekir.
(samsung bada widgetlerim ekrana sığmıyor, samsung bada ekran büyütme)
Widget nedir c) Samsung Bada 2. Ana ekran oluşturma
ana ekrandaki Widget yazısına basıp telefonu yatay pozisyona getirdiğinizde sayfa ekleyebilmeniz için + işareti çıkmıyorsa telefonunuzda Menü - Ayarlar - genel- hareketler-yönlendirme-yönü değiştir. ayarını açın. ve tekrar ana ekrana gelip widgete basın şimdi telefonunuzu yatay konuma getirdiğinizde ekrandaki + ya dokunarak widget eklemek için sayfa oluşturabilirsiniz.
Widget nedir d) Ana Ekrandan fazla sayfa silme?
üstteki aynı şekilde yatay konuma getirdiğinizde birden fazla sayfanız varsa ve boş sa (+) dan başka birde (-) çıkar onu tıkladığınız zaman ana ekrandan sayfa silmiş olursunuz. Bada Widgetlerin ne işe yaradığını nasıl kullanıldığını öğrendik şimdi gelelim en güzel bada widgetleri paylaşmaya sitemizde bulunan Bada Widgetlerinin listesi için aşağıdaki resme Tıklayınız.

etiketler,widget nedir, widget nedir nasıl kullanılır,widget nedir nasıl açılır, widget nedir nasıl bulunur?
widget nedir nasıl silinir,widget nedir nasıl kaldırılır, widget nedir nerden indirilir,widget nedir nasıl yüklenir, widget nedir,indir,
Bada+widgeti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder